İZMİR/TÜRKİYE
+90 232 462 2755
info@teknojet.com.tr

BASINÇLI SU JETİ NEDİR?

Basınçlı Su Jeti; Genel anlamda Yüksek Basınçlı Yıkama makinelarının Profesyonel Kullanım modelidir.

 

Yüksek Basınçlı Su Jeti suyu Pozitif deplasmanlı pompa ile sıkıştırıp basınç memesi ile püskürtür. Su Jeti genel anlamda Türkiye’de Basınçlı Yıkama makinesının genel anlamı olmakla birlikte aslında değildir. Neden değildir Çünkü Basınçlı Su Jeti daha çok yıkama yerine kazıma ve sökme için kullanılır. Yüksek basınçlı Su Jeti ile yüzeydeki zorlu kirleri ayarlanabilir basıncı ile rahatlıkla söküp atar.

 

Yüksek Basınçlı Su Jetinin Tüm Modellerinde basınç ayaralanabilir özelliktedir. By-Pass sistemi sayesinde istenilen yüksek basınç elde edilir. Zor kirleri söküp arındırmak Basınçlı Su Jetlerinin görevidir. İstenilen Sonuca Hızlı ve Etkili Ulaşılır.

 

Teknojet Firması olarak bizce Su Jeti 350 bar basınçla başlar yani 350 bar basınçlı yıkama makinesı bizce Su Jetidir.

 

BASINÇLI SU JETİ İLE YIKAMA MAKİNASI ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

 

Yüksek Basınçlı Yıkama makinelerı genellikle temizlik amaçlı kullanılır, Halk arasında da Oto Yıkama makinesı denmektedir. Oto yıkama makineleri anlamında zaten makinenın amacı kazımak değil onu basınçlı su ile yıkayıp temizlemektir.

 

Basınçlı Su Jeti İse temizlemekten öte kazımak yada sökmek için kullanılır.Yüksek Basınçlı Su Jetleri Sanayi cereyanlı, Dizel Motorlu Yada Benzin Motorlu olarak 3 ayrı grupta üretilmektedir.

 

Teknojet Makine Kimya Sanayi ve Ticaret A.ş. olarak Yüksek Basınçlı Su Jetleri ürün grubumuzda Sahra Tipi Romorklu Benzinli- Sahra Tipi Romorklu Dizel Motorlu- Sahra Tipi Romorklu Elektrikli Modellerimiz Mevcuttur.

 

Basınçlı Su Jetlerinin Piyasada en çok tercih edilen modeli 500 Bar Basınçlı Su Jeti Modelidir. Daha iyi anlaşılmak adına bu model ile Yüksek Basınçlı Oto Yıkama makinelarını karşılaştırma yapalım;

 

Basınçlı Oto Yıkama makinelerı piyasada su debisi 15 litre/dakikadır

500 Bar Basınçlı Su Jetinin Su Debisi 22 litre/ dakikadır.

 

Basınçlı Oto Yıkama makinesı 300 Bar Basınçla Çalışır, 500 Bar su jeti ise adındanda belli olduğu gibi 500 bar basınçta çalışır.

 

500 Bar Basınçlı Su Jetinin 30 HP Elektrik motoru vardır ve SOFT STARTER sistemi ile çalışır

Basınçlı Oto Yıkama makinelarının 7.5 HP elektrik motoru vardır ve çalışma sistemi ise KONTAKTOR VE TERMİK tir.

 

Sizlere en belirgin farklılıklardan sözetmeye çalıştım çok daha detaylı bilgiye ulaşmak için Firmamızı arayıp daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

YÜKSEK BASINÇLI SU JETİ İLE NELER YAPABİLİRİZ.

 

Yüksek Basınçlı Su Jeti ile; Suyu Yüksek Basınçla püskürtme yaptığından temizlenmesi gereken yerleri çok hızlı,etkili ve derinlemesine temizlikler yapabilirsiniz.

 

Tabancanın ucuna ROTOPOWER dediğimiz Kir Sökücü özelliği olan basınç memesi ile kazıma ve sökme işlemi çok daha kolay yapılabilir. Rotopower tabancanın ucundan çıkan basınçlı suyu bir girdap gibi döndürerek püskürtür.

 

Yüksek Basınçla çıkan suyu girdap şeklinde temizlenmesi gereken yere püskürttüğünüzde çok daha hızlı ve mükemmele yakın sonuçlar alabilirsiniz.


Yüksek Basınçlı Su Jetinin Kullanımı Yetkili Operatörlerle olmalıdır, Eğitim almamış olan kişiler basınçlı su jetini kesinlikle kullanmamalıdır.

BASINÇLI SU JETİ İLE SULU KUMLAMA YAPABİLİR MİYİM?

 

Yüksek Basınçlı Su Jeti ile Kumlama yapabilirsiniz. Sulu kumlama yapılacağı zaman profesyonel destek almanızı öneririz. Sulu Kumlamada Ne kumlanacak ve ne şekilde kumlama yapılacak soruları çok önemlidir.

 

Sulu Kumlama Konusunda Firmamız ile irtibata geçmenizi öneririz.

 

YÜKSEK BASINÇLI SU JETİ 220 VOLT CEREYAN İLE ÇALIŞIR MI?

 

Kısaca HAYIR. Nden çalışmaz sorusuna cevap ise Yüksek Basınçlı Su Jeti Bir yıkama makinesı değildir; Yüksek Debi ve Yüksek Basınç Sanayi Cerayanı gerektirir.

 

Monofaze Basınçlı yıkama makinesının motor gücü 4 HP dir Su Jetinin ise 30 HP dir ve sanayi cereyanlıdır.

 

PEKİ BUKADAR YÜKSEK BASINÇLI MAKİNANIN TABANCASININ NASIL TUTACAĞIZ?

 

Aslında en güzel sorulardan bir tanesi bu. Teknojet A.Ş. Tüm üretmiş olduğu Basınçlı Su Jetlerinin ilk çalıştırmasını, operator eğitimini yerinde ücretsiz olarak verir. Sahada birlikte çalışmalarımızın vermiş olduğu tecrübe ile Basınçlı Su Jeti Tabancalarını Geri Tepmesiz olarak yapıyoruz.  Çünkü; 22 litre ve 500 Bar basınçı sorunsuzca ve saatlerce kullanmak hiçte kolay değildir. Basınçlı su jeti ile çalışan kullanıcı Sabah saatlerinde su jetinin startını verir ve akşam saatlerine kadar en az 8 saat çalışma yapar. Bu çalışmanın hergün yapıldığını düşünerek Kullanıcının yorulmadan su jetini kullanmasına olanak vermekteyiz.

 

 

YÜKSEK BASINÇLI SU JETİ KANAL AÇMADA KULLANILIR MI?

Yüksek Basınçlı Su Jeti Kanal Açmada kullanılmaz. Kanal Açma Mazkinaları Su Jetinin Tam tersi özelliklerde çalışmaktadır. Nedir bu tam tersi; Kanal açma makinelarında yüksek basıncın çokta önemi yoktur burada önemli olan SU DEBİSİ dir. Yüksek debili olaması ve kanal açma hortumununda esnek olması gerekmektedir.

 

Kanal açma ve temizleme makinalarımızın çalışma prensiplerini diğer bir konuda okuyabilirsiniz.