İZMİR/TÜRKİYE
+90 232 462 2755
info@teknojet.com.tr

OTO YIKAMA SERVİSİ AÇMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZE TAVSİYELERİMİZ

OTO YIKAMA SERVİSİ AÇMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZE TAVSİYELERİMİZ

 

Bizleri telefonla arayan yada firmamızı ziyaret eden ve Oto Yıkama Servisi işine yeni başlamak isteyen müşterilerimize öncelikle bazı sorular sorarak yada tam manasıyla neler yapmak istediklerini önemseyerek bilgilendirmeler yapıyoruz.

 

Diyelim ki Oto Yıkama Yeri açmak istiyorsunuz bizlerin size ilk önce soracağımız soru; İşyerinizde sanayi Cereyanı Mevcut mu?

 

Çünkü makine seçimini 220 volt yada 380 volt olarak seçmemiz gerekir. Sanayi cereyanı olan müşterilerimiz 200 Bar ve üstü tüm modelleri kullanabilirler. İşyerinde sanayi cereyanı yoksa 220 volt elektrik versa o zaman 150 bar basınçlı yıkama makinesının öneririz. 220 volt monofaze elektrikle çalışan dakikada 11 litre su debisi olan makinemız 4 hp gücünde olup oto yıkama servisinde rahatlıkla kullanılabilir.

 

150 bar basınçlı 220 volt elektrikle çalışan basınçlı oto yıkama makinesı için Elektrik saatinden makinenın çalışacağı yere kadar ayrı bir kablo çekmemiz ve sigortasınında 40 amper olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü 220 volt ile çalışan makinelar ilk çalıştırıldıklarında ilk kalkış kondansatörü yüksek amper çeker sorun yaşamamaları için sigorta amperini 40 takmamız gereklidir.

 

Basınçlı yıkama makinesının seçimini yaptıktan sonra sanayi Tipi Süpürge Modeli için ise bizlerin tavsiyesi olan WDS 603 S Modelidir.

Nedir bu WDS 603 S?

 

WDS 603 S diye bahsettiğimiz makine Sanayi Tipi 3 Motorlu Islak/Kuru Elektrikli Süpürgesir.

 

Sanayi Tipi Süpürgelerde dikkat etmemiz gereken kazanın krom olmasıdır. Krom Kazanlı sanayi tipi süpürgeler çok daha uzun süreli kullanımlar içindir. 3 Motorlu olması bizim işimizi daha çabuk ve daha temiz olarak yapacaktır.

 

Sanayi Tipi Süpürgemiz 220 volt elektrikle çalışmaktadır. 3 adet motorunun ayrı ayrı düğmeleri mevcuttur. Bu makineyı istersek ıslak çekimde kullanabilir istersek toz çekiminde kuru olarak kullanılabilir.

 

Sanayi Tipi Süpürgemizi Islak çekim yapacağımız zaman içindeki Bez filtreyi çıkarmamız gerekir, Çünkü ıslak çekimde torba hiçbir işe yaramayacağı gibi ıslaknmış olacak.

 

Müşterilerimize 3 motorlu çelik kazanlı ıslak ve kuru vakumlama yapabile WDS 603 S modelimizi kesinlikle tavsiye ederiz.

 

Köpük Püskürtme makinesı Kaç Litrelik Olmalı?

 

Köpük Püskürtme modellerimiz 2 modeldir. Bir modelimiz 60 litrelik köpük tankı olup diğer modelimiz ise 90 litreliktir. ( 90 litrelik modelimiz piyasada 100 litre olarak adlandırılmaktadır.)

 

Köpük makinesı 60 litre olan modelimiz genellikle binek araç yıkamak isteyen müşterilerimiz tercih ederler. 60 litrelik Köpük Püskürtme makinesı daha hafif olduğu için araç etrefında daha rahatça dolaştırılabilir ve oto köpük şampuanının ayarlarken 1 kg kunulması gerektiği için hesaplamasıda kolaydır.

 

90 litrelik Köpük Püskürtme makinesı daha çok kamyon ve Otobüs yıkayan müşterilerimizin tercih ettiği modeldir.

 

Kompresör Kullanmalımıyım?

 

Evet kompresör kullanmak zorundasınız çünkü; köpük püskürtma makineları Kompresör ile çalışır gerekli olan havaköpük makinesının tankının içine dolar ve bu hava ile araç üstüne oto şampuanı püskürtülür.

 

Araç yıkarken Fırça Kullanmalı mıyım?

 

Oto Yıkama servisleri fırça kullanmalı mı yada kullanmamalı mı diye kendilerinin verebileceği bir karardır. Bizim fikrimiz araçta fırça kullanılmamalıdır. Günümüzde son model arabalar çoğunlukta olup ayrıca müşteriler fırçasız yıkamayı tercih etmeleridir. Sizlere bu konuda TEKNOJET Cilalı Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı tavsiye deriz.

 

Yeni Açacağım Oto Yıkamanın İçinde Halı Yıkama Yapabilir miyim?

 

Bu soruyu hemen cevaplayalım HAYIR.

 

Neden Hayır derseniz; Hiçbir müşteri halısını oto yıkama yapılan yerde yıkatmaz. Bu yüzden halı yıkamada yapacaksanız onun yeri ayrı olmalı ve kesinli Oto ve Halı Yıkama Yeri yazılmamalıdır.

 

Aracını yıkadığımız müşteriler Koltuklarının da Yıkatmak İstiyor Ne gibi makinelar Kullanmalıyım?

 

Detaylı araç içi temizlik Profesyonellik gerektiren bir konudur. Oto Yıkama ile Oto Kuaför ayrı beceri, bilgi ve birikim gerektiren konulardır. Biz sizlere ne tür makinelar kullanabileceğinizi burada değinelim

 

Teknojet 4 motorlu Koltuk Yıkama makinesını öneririz. Dört motorlu koltuk yıkama makinesı bir motoru ile temizleyici şampuanı (Teknojet Terminator ) püskürtür diğer üç motoru ile vakumlama yapar.

Detaylı araç içi temizliği için firmamızı arayıp ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Koltuk Fırçalama makinesı; Devir ayarlı 220 volt cereyanla çalışan fırçalı koltuk yıkama makinesıdır. İnatçı ve zor çıkan lekeli koltuklarda mükemmel temizlik yapar. Firma olarak fırçalı koltuk yıkama makinesını öneririz.

 

Ahtapot Koltuk Kurutma makinesı

 

4 kollu 220 volt yada 380 volt elektrikle çalışan Sıcak Hava Jeneratorü; Yıkanmış olan koltukların kısa sürede basınçlı sıcak hava ile kurutulmasını sağlar. Dört kollu hortumlar ikisi ön koltuklara diğer ikisi ise arka koltuklara bırakılır ve böylede 15-20 dakika gibi kısa bir sürede koltukların kuruması sağlanır.